Job Crafting - הדרך לשנות את חוויית העבודה שלך

"המלצה חמה מאוד על סדנת job crafting של ענבל ונגר המופלאה! סדנת עבודה ייחודית, המאפשרת למשתתפים לבחון מחדש את תפקידם בארגון, למצוא בו משמעות והזדמנויות חדשות, תוך מיקוד בדברים שהם עצמם יוצקים ומביאים לתוכו, ככלי למניעת שחיקה. תוצרי הסדנה יכולים ללוות את המשתתפים לאורך זמן גם לאחריה ולשמש ככלי משמעותי בשיח עם מנהל ישיר ובבניית תוכנית עבודה לפיתוח אישי". צביה קפון, מנהלת תחום פיתוח ארגוני, סלקום.

כולנו כבר פגשנו מישהו כזה. מישהו שרואים עליו שהוא פשוט נהנה ממה שהוא עושה. רואים את הברק בעיניים, את ההתלהבות, את ההנאה הפשוטה שבעשייה. ההנאה הזו שובה את ליבנו תמיד, והיא הכי שובה את ליבנו כשאנחנו פוגשים את זה במקומות שבהם אנחנו לא מצפים לפגוש את זה. כשאנחנו פוגשים מישהו שמוסיף תבלינים לתפקיד שלו והופך משהו שגרתי למשהו צבעוני ושמח. 

מכירים את עובד מהסביח בגבעתיים? אז זה בדיוק זה. ויש גם את ההוא חובב הקולנוע שעשה סקירה קולנועית אחת לשבוע וחילק המלצות לחבריו לעבודה, ואת מנהלת החשבונות שצירפה מתכונים לחשבוניות, ואת המורה שמקבלת בבוקר כל תלמיד במחווה מיוחדת רק בשבילו, ואת העו"ד שנהיה המומחה של המשרד בתחומו, ואת הבנקאי שריכז את כל המשימות השיווקיות, והמהנדס שמאד אהב ללמד ופתח בית ספר בתוך החברה שבה הוא עובד, והמנהל שהיה מנטור של כל המנהלים הצעירים בארגון, והמנקה בבית החולים שראה את תפקידו כדבר קריטי בסיוע לחולים להבריא, ואת האחות שליוותה אישית אמהות חד הוריות בטיפולי פוריות, ויש עוד המון, ואנחנו פוגשים אותם כל יום. וזה נפלא.    

אז יש כאלה שעושים את זה אינטואיטיבית, ובעצמם, ויש כאלה שצריכים סיוע והכוונה, ובעיקר יש דרך לעשות את זה בצורה מובנית, כך שגם העובד ירוויח מזה וגם הארגון. העובד מרוויח תפקיד מהנה, מספק, מאתגר, שמלא במשמעות ובעשייה מבורכת, והארגון מרוויח עובד משקיע עם מוטיבציה גבוהה, מחובר לארגון ובעל ביצועים טובים יותר. 

 הדרך לעשות את זה נקראת Job Crafting. זהו תהליך אקטיבי שמאפשר לעובד ליצור ולנצל הזדמנויות לעשות "התאמה אישית" לתפקידו, על ידי שינוי והתאמה של משימותיו, של מערכות היחסים שלו בעבודה, ושל האופן בו הוא תופס את שניהם.  

תפקיד הוא בעצם אוסף של משימות ומערכות יחסים בינאישיות. תחשבו על זה כעל בלוקים שונים, שמרכיבים את יום העבודה שלכם. הבלוקים האלה, מהותם, התוכן שלהם, הסידור שלהם – יכולים ליצור קתדרלה נפלאה או אבן ריחיים. הבלוקים האלה יכולים ליצור תפקיד מלא במשמעות, סיפוק, עניין, אתגר ועשייה מבורכת, או תחושה של מחנק ושחיקה.

בתהליך של Job Crafting אנחנו בעצם מפרקים את התפקיד ל"בלוקים שלו", שמים את זה לצד המוטיבציות הפנימיות של העובד ומרכיבים מחדש משהו שהוא win-win: תפקיד שגם עונה על הצרכים והיעדים של הארגון, וגם עונה על הצרכים והרצונות של העובד.

הבלוקים האלה – המשימות ומערכות היחסים שיש לנו בעבודה – אנחנו "מפרקים" אותם ומארגנים אותם מחדש, תוך שאנחנו מסתכלים עליהם מזוויות מיוחדות וייחודיות: הערכים, החוזקות והתשוקות שלנו, והשאלה הקריטית: איזה תפקיד אני רוצה לשחק בארגון הזה?

זהו תהליך מרתק של פירוק ובנייה מחדש שמטרתו לעזור לאנשים למצוא מחדש את המשמעות שלהם עצמם, של העשייה ושל התפקיד שלהם.

הנה, עוד דוגמה:

איך זה קורה בפועל?
סדנת Job Crafting שלנו היא סדנה בת 3 שעות שבה עובדים, תכלס עושים Job Crafting. אנחנו מסבירים בקצרה את התהליך, מספרים קצת על הדרך להתמודד עם שחיקה ומתחילים לעבוד. בלי תיאוריות, בלי הרצאות ארוכות. במהלך המפגש אנחנו מראים סרטונים קצרצרים מלאים בהשראה, ומספרים על דוגמאות שכבר פגשנו. 

התוצרים לכל משתתף: 
1. דרכי פעולה ורעיונות לעיצוב מחדש של תפקידו, בצורה שמתאימה ספציפית לו ולארגון.  
2. תוכנית פעולה ליישום הדרכים והרעיונות.

למי זה מתאים?
– לכל עובד שרוצה לרענן את התפקיד שלו, ולמצוא עוד משמעות, עניין ואתגר בעשייה שלו. 
– לארגונים שמעוניינים להעלות את התשוקה, המוטיבציה ה-Engagement והביצועים של העובדים שלהם.
– למנהלים שרוצים להוביל תוכניות פיתוח אישיות לעובדים שלהם. 

כמה משתתפים בכל סדנה?
אנחנו ממליצים לשמור על מסגרת של עד 30 משתתפים. 

איפה זה קורה?
אצלכם בחדר ההדרכה או במתחם אירוח המתאים לעבודה סדנאית לבחירתכם.

"למי שמחפש/ת סדנה מעשירה ופרקטית שיכולה להתאים למגוון אוכלוסיות ולענות על המון צרכים ארגוניים, אני רוצה להמליץ בחום על סדנת Job Crafting שעשינו ב-Avaya - עם ענבל ונגר המדהימה! עשינו את הסדנה כחלק מתוכנית פיתוח מנהלים מתוך רצון לתת למנהלים כלים לבניית תוכניות פיתוח אישי לעצמם ולעובדים שלהם. הכלי הוא פשוט ומאוד דיבר אליהם, מעורר מחשבה ופותח את הראש. הסדנה כייפית ונעימה וענתה בדיוק על הצורך שלנו. מומלצת בחום!" שי לאור, מנהלת מש"א, Avaya.

רוצים לדבר איתנו?
מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס למטה, או בטלפון 054-79.80.200

סגירת תפריט
דילוג לתוכן