מי אנחנו

המרכז לניהול לחץ הוקם על ידי ענבל ונגר. בנוסף, עובדים איתי בשיתוף פעולה אנשי מקצוע מובילים מתחומי הטיפול הנפשי והפיזי, ומעולם הנחיית הקבוצות.

החזון שלנו

הוא ליצור סטנדרטים חדשים לניהול לחץ, שישפרו את איכות החיים של אנשים ברמת הפרט והקהילה

המטרות שלנו

להביא לשינוי תפיסה בנושא הלחץ. להקנות לאנשים כלים אישיים לניהול מידת הלחץ המיטיבה בחייהם. לסייע לארגונים לנהל באפקטיביות את רמת הלחץ המטיבה לארגון ולאנשיו.

קצת עלינו

ענבל ונגר

מתבוננת יום יום מרגע לרגע על הלחץ בחיי, ועל האופן בו הוא משפיע עלי ועל סביבתי. הייתי מגדירה את עצמי כ"לחיצה" ביותר. כסובלת מתוצאות לא נעימות של עודף לחץ, אני משקיעה זמן, אנרגיה ומחשבה רבה על האופן בו אני יכולה לחיות את חיי בצורה טובה יותר, עם רמת לחץ אופטימאלית ומטיבה. עם השנים עשיתי דרך עם הלחץ, מסע שהתחיל ואין לו סוף, רק הסתכלות יום יומית והחלטה מודעת לחיות את חיי טוב יותר. מוסמכת בניהול לחץ (Stress Management) מטעם ה- Center for Stress Management ברשות פרופ' סטיב פאלמר בלונדון. כמו כן, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתקשורת (אוניברסיטת חיפה), ותואר שני בהתנהגות ארגונית (אוניברסיטת תל אביב, בהצטיינות). מאמנת עסקית ואישית מוסמכת (Business & Life Coach) מטעם Achievement Specialists באנגליה (התוכנית מוכרת על ידי ה - European Coaching Institute). למדתי ב"פסיכודהרמה" תוכנית תלת שנתית למטפלים בנושא תורת הנפש הבודהיסטית וכן קורסים שונים בתורת טיפוסי האישיות ה"אניאגרם". ב-18 השנים האחרונות עבדתי במקצועי, כיועצת ארגונית, בחברות וארגונים גדולים ומוכרים, לצד עסקים קטנים ומשפחתיים. כמו כן עבדתי עם אנשים בתהליכי אימון אישי. במהלך עבודתי ליוויתי בייעוץ אישי ואימון עשרות אנשים, ומצאתי שמצבי לחץ ושחיקה הם הנושא הנפוץ והשכיח ביותר המפריע לאנשים, הפוגם באיכות חייהם ומשפיע באופן נרחב ביותר על כל התחומים.
לאתר הייעוץ הארגוני שלי לחצו בכפתור מטה.

אלון קדם

אל נושא הלחץ והטיפול בו הגעתי בעקבות טראומה שקרתה בעת שרותי הצבאי, דבר ששיבש לי את אורח החיים והקשה עלי להתמודד עם לחצי היומיום. לאחר השרות הצבאי התחלתי לחקור את הנושא מגישות שונות, הן בטיפול מקצועי והן טיפול עצמי. כאשר ראיתי את ההשפעה ואת השיפור באיכות חיי, החלטתי להתמקצע ולסייע לאנשים שמתמודדים עם לחץ ומצבי טראומה. אני מאמין גדול ביכולת הריפוי העצמי שלנו, ובשינוי תפיסתי והכרתי שמוביל לשינוי התנהגותי. אני מטפל בפסיכותרפיה גופנית בגישה ההתייחסותית ביחידים ובזוגות, ומנחה קבוצות טיפול והתפתחות אישית בגישה זו. כמו כן, אני מטפל בטכניקות מגע מגוונות. בוגר התוכנית לביוסינתזה ולפסיכותרפיה גופנית, מטפל במצבי משבר ולחץ. לימדתי ולמדתי במשך 8 שנים את נושא הלחץ בגישה הבודהיסטית ובמסורות מזרחיות נוספות. ריכזתי את המגמה לתודעה גבוהה במדיסין תל אביב ולימדתי בה.

דודו ניסקי

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במדע, טכנולוגיה וחברה. יועץ פיתוח הדרכה ואיש חינוך בעל 20 שנות ניסיון. מנחה סדנאות למבוגרים ונוער בנושא הפחתת לחצים מבוססת מיינדפולנס (MBSR), מנחה סדנאות "שפת הקשב - מיינדפולנס בחינוך", מנחה קורס בנושא הדרך הבודהיסטית. בוגר הקורסים "מנחי שפת הקשב" (המרכז הבינתחומי הרצליה), מורי MBSR המרכז הבינתחומי בשיתוף אוניברסיטת בנגור (Bangor) באנגליה). עובד עם ארגונים גדולים, ביניהם משרד החינוך ומערכת הביטחון.

לירון דור

לחץ הינו חלק משמעותי מחיי היום יום שלנו, במירוץ החיים בין קריירה משפחה ואין סוף דרישות - הייתי מוצאת את עצמי בסיטואציות מלחיצות ביותר, חסרת כלים משמעותיים להתמודדות. בעבודתי המשותפת עם המרכז לניהול לחץ נחשפתי לעולם מרתק, ונוכחתי לגלות כי נושא הלחץ טומן בחובו עולם ומלואו. אך הכי חשוב, נוכחתי לראות כי יש מגוון רחב של כלים אפקטיביים המחזירים אלינו את השליטה וכך אנחנו מנהלים את הלחץ ולא להפך. 
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות באוניברסיטת אריאל, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, והסמכה בהנחיית קבוצות במכללה למנהל. יועצת ארגונית ומנחת קבוצות עם ניסיון עשיר בארגונים גדולים כגון: התעשייה האווירית, משרדים ממשלתיים, מועצות מקומיות, אינטל, אמדוקס ועוד. 

עינת אספורמס

התמודדות עם לחץ ושחיקה הם נושאים שמלווים אותי שנים רבות, ברמה האישית והמקצועית, הן בעבודתי בקליניקה, כפסיכולוגית, והן בעבודתי עם ארגונים. מרבית האנשים רוצים לנטרל או להתעלם מהלחץ, אבל הרבה פעמים אנחנו מגלים שהוא מגיע ב"דלת האחורית". השאלה היא איך חיים בצורה טובה ותקינה, לצד הלחץ? 
אני בוגרת BA בפסיכולוגיה וסוציולוגיה (אוניברסיטת ת"א), ו-MA בפסיכולוגיה קלינית (האוניברסיטה העברית, בהצטיינות) וכן לימודי תעודה בתכנית ללימודי גשטאלט גוף-נפש (אוניברסיטת ת"א). 
בעלת ניסיון רב בהנחיית סדנאות למנהלים, ייעוץ וליווי תהליכים בארגונים מסקטורים שונים, קטנים כגדולים. בנוסף בעלת היכרות מעמיקה עם עולם משאבי אנוש, מייעצת ומלווה פונצקיות בתחום ה-HR וכן בעבר מילאתי מספר תפקידי משאבי אנוש בארגונים שונים, האחרון מביניהם סמנכ"ל משאבי אנוש. 
בעבודתי הייעוצית והקלינית אני משלבת גישות וטכניקות שרכשתי לאורך השנים, ביניהן גישות קוגניטיביות התנהגותיות (CBT), מיינדפולנס (קשיבות) ומנטליזציה. 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן